Reeglid

  1. 1. ARVUSTAMINE JA HINDAMINE

1.1. Portaali ametlik keel on eesti keel. Kõik kasutajad kohustuvad postitama arvustusi eesti keeles.

1.2. Hinda ainult neid teoseid, mida oled lugenud. Kui alles loed või on raamat lugemata, siis selle teose hindamine on keelatud.

1.3. Arvustused võiksid olla huvitavad, sisukad ja omada mingisugust väärtust teiste külastajate jaoks. Segased, rohkete kirjavigadega, vaenu õhutavad, muidu arusaamatu kirjapildiga ning internetisuhtluse häid tavasid rikkuvad arvustused kustutatakse.

1.4. Püüdke vältida sisu, eriti oluliste kohta lahtikirjutamist. Kui arvustuses siiski tuleb juttu teose olulistest kohtadest, on soovitatav arvustuse algusesse panna teistele lugejatele hoiatus.

 

  1. 2. KASUTAJA ÕIGUSED

2.1. Portaali kasutaja saab luua vaid ühe konto. Kõik teised kontod EIA kustutab.

2.2. Portaali kasutajal on õigus hinnata ja arvustada teoseid. Arvustaja säilitab autoriõigused enda kirjutatud arvustustele.

2.3. Suhtlemine portaali toimetusega on lubatud ainult privaatse kirjavahetusena. Kõigil teistel juhtudel on toimetuse liikmetel õigus kontaktiavaldusi eirata ja kustutada.

 

  1. 3. EIA PORTAALIS ON KEELATUD

3.1. Levitada propagandat, rassistlikud avaldused, õhutada rahvuslikku ja usulist vaenu. Kõik, mis on vastuolus Eesti Vabariigi õigusaktidega.

3.2. Solvata teisi kasutajaid või autoreid.

3.3. Igasugune äriline või poliitiline reklaam/kuulutus, ilma toimetuse nõusolekuta.

3.4. Kunstlikult ja tahtlikult vähendada/suurendada teoste keskmist hinnet.

3.5. EIA-l on õigus arvustusi ja arvustajaid portaalist eemaldada, kui on rikutud ülaltoodud reegleid.